top of page

Paulina Lichwicka

Rocznik '89, mieszkam i pracuję w Krakowie. Zajmuję się ilustracją i malarstwem oraz tworzę wielkoformatowe grafiki naścienne we wnętrzach.

Moje ilustracje to nie tylko poszukiwanie abstrakcyjnych form, ale też odzwierciedlenie tego co mnie pasjonuje: natura, ruch , ulotne chwile, światło i przestrzeń. 

W swoich pracach studyjnych, centrum moich zainteresowań oscyluje wokół pamięci, percepcji i interpretacji śladów pamięciowych. Inspiracji szukam w naukach kognitywnych, neurobiologii i psychologii, ale również w motywie ognia, który stanowi kamień węgielny dla mojej twórczości. W swoich pracach łączę rożne techniki m.in linoryt, monotypię, grafikę 2D, kolaż oraz fotografię. Realizuję się również pisarsko, tworząc opowiadania, które często nawiązują do dziennikarstwa gonzo i fake newsów. 

Jestem absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prywatnie jestem miłośniczką roślin, kosmosu, swojego kota i wszystkiego co złote i błyszczące. Z zawodu jestem nie tylko artystką, ale i instruktorką narciarstwa zjazdowego. W wolnych chwilach znajdziesz mnie na korcie tenisowym i chętnie umówię się z Tobą na sparing.

(...) bo dla mnie prawdziwymi ludźmi są szaleńcy ogarnięci szałem życia, szałem rozmowy, chęcią zbawienia, pragnący wszystkiego naraz, ci, co nigdy nie ziewają, nie plotą banałów, ale płoną, płoną, płoną, jak bajeczne race eksplodujące niczym pająki na tle gwiazd, aż nagle strzela niebieskie jądro i tłum krzyczy „Oooo!”

Jack Kerouac - W drodze

logo2.jpg
bottom of page