Paulina Lichwicka

logo2.jpg

Rocznik '89, mieszka i pracuje w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i ilustracją oraz tworzy wielkoformatowe grafiki naścienne zarówno w przestrzeni publicznej jak i we wnętrzach. W swoich pracach łączy rożne techniki m.in linoryt, monotypię, grafikę 2D, kolaż oraz fotografię. Realizuje się również pisarsko, tworząc opowiadania, które często nawiązują do dziennikarstwa gonzo i fake newsów. 

W swoich pracach studyjnych, centrum jej zainteresowań oscyluje wokół pamięci, percepcji i interpretacji śladów pamięciowych. Inspiracji szuka w naukach kognitywnych, neurobiologii i psychologii, ale również w motywie ognia, który stanowi kamień węgielny w jej twórczości.

Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prywatnie miłośniczka roślin, kosmosu, swojego kota i wszystkiego co złote. Z zawodu nie tylko artysta malarz, ale i instruktor narciarstwa zjazdowego. W wolnych chwilach, jeśli nie ma jej na stoku, znajdziesz ją na korcie tenisowym gdzie od kilku lat rozwija swoją nową pasję. 

(...) bo dla mnie prawdziwymi ludźmi są szaleńcy ogarnięci szałem życia, szałem rozmowy, chęcią zbawienia, pragnący wszystkiego naraz, ci, co nigdy nie ziewają, nie plotą banałów, ale płoną, płoną, płoną, jak bajeczne race eksplodujące niczym pająki na tle gwiazd, aż nagle strzela niebieskie jądro i tłum krzyczy „Oooo!”

Jack Kerouac - W drodze